Skupinové silové a kondiční tréninky

Core tréninky - pondělí 19:00-20:15
Cvičíme hromadně sestavy funkčních cviků. Trénér zpravidla předcvičuje. Cvičíme s vlastním tělem. Zaměření na hluboký stabilizační systém těla, prvky ze ZTV, důkladná rozcvička a závěrečné relaxační provedení, stejně jako u jiných typů skupinových tréninků. Variabilita tréninků (tréninky se zaměřením na ZTV a pomalejší provádění cviků, dále občas vložena tabata, cross fitt, heet, dvojkombinace, pyramidový trénink atd.)
 
Kruhové tréninky - středa a neděle 19:00- 20:30

Tréninky jsou zaměřeny na posílení a zpevnění celého těla, zvyšení fyzické kondice, redukci, ZTV, dle individuálních cílů. Využíváme moderní balanční pomůcky, důraz je kladen na aktivaci hlubokého stabilizačního systému. Cvičíme na stanovištích, klienti si chválí variabilitu neopakujících se tréninků. Důkladně dbáme na precizní provedení cviků. Zakládáme si na odbornosti, kvalitě, profesionalitě. Dle počasí cvičíme venku i uvnitř. Každopádně se člověk zapotí. Trénink cca 90 minut.

Miniskupinky a fyziofunkční trénink - pá 7:45, po17h
Toto cvičení je předěl mezi individuálními a skupinovými tréninky. Cvičíme v počtu 2 - 6 cvičících. Tréninky jsou značně individualizovány dle aktuálních možností klienta. Cvičíme venku nebo v rodinném centru Myšák v Toušeni.
 
Blíže ze skupinových tréninků...
Kondiční tréninky, funkční core cvičení, fyzio mini skupinky i individuální tréninky včetně jógy probíhají v Toušeni za každého počasí po celý rok. Nyní o prázdninách pracujeme ve skupině především na kondici a zlepšení je vidět každým tréninkem, jako třeba dnes v počtu angličaků za 1 minutu (Stáňa dokonce o 6 opakovani). V individuálních trénincích ladíme techniku, zvyšujeme flexibilitu právě i pomocí jógy a hrajeme si s mobilitou a stabilitou. S lehkou úpravou stravy a nastavení režimu tak, aby byl dlouhodobě zvladnutelný mají naší klienti dobré výsledky. Součástí každého tréninku je kvalitní dynamické rozcvičení a závěrečný strečink. Ten podle nejnovějších poznatků není již nutný ihned po tréninku, my ho však zařazujeme jako formu zklidnění, relaxace a také i z hlediska toho, že u nás cvičí především rodiče od dětí, často i celé rodiny a počítá se, že po příchodu domů už člověk nemá čas vytáhnout na dalsich 20 minut podložku, jako vrcholový sportovec.
Od Covidu cvičíme stále venku, i přesto, že tělocvičnu máme k dispozici, individuální tréninky jsou samozřejmě i uvnitř. Zakládáme si na kvalitě... Na orientaci na detail, na oporu, pozici jednotlivých segmentů při cvičení, dech a pohyblivost. Každý trénink je jiný. Komu nevadí, že si ušpiní ruce při lezení po zemi, občas zmokne a v zimě si zvládne vzit nekolik vrstev oblečení jako na běžky, tak je u nás vítán. Preferujeme všestrannost, motivujeme k dalším druhům aerobního sezónního cvičení. Cvičíme ráno před 8 a večer kolem 17 a 19h vybrané dny. Na trenincích se zpravidla hodně nasmějeme a i to k tomu patří.

 

Cvičení pro dospělé

Celoročně cvičíme venku, tělocvična k dispozici v případě potřeby

Pondělí

Fyziofunkční trénink od 17hod

Zdravotní cvičení v pomalejším tempu než ostatní druhy cvičení, posílení středu těla, prevence bolesti kloubů, mobilizace, strečink, jógové techniky

 

Core trénink od 19hod

Cvičení na podložkách, popřípadě s využitím pomůcek či kruhový trénink, vedené posilování celého těla se zaměřením na břišní a zádové svaly.

Středa

Večerní tradiční skupinový kruháček high level s využitím pomůcek od 19hod

Pátek

Ranní miniskupinka (od 2 cvičících) od 8hod

Velice individuálně přizpůsobené cvičení

Neděle

Večerní miniskupinka (od 3 cvičících) od 19hod

Individuálně přizpůsobené cvičení