Pondělky od září 2018 (datum zahájení 10.9.2018)

 

Atl. přípravka  1.-5. třída                              14:00 - 14:55              

Atletická miniškolička 4-6 let                     15:00 – 15:50

Atletická miniškolička s rodiči i bez 3-5   16:00  - 16:45

 

       

ZÁPIS DĚTÍ JE nejpozději NA PRVNÍM TRÉNINKU. Přihlášky v ZŠ na nástěnku, sms/email nejpozději do 10.9.2018 kapacita omezena.

 

1) Atletická miniškolička 4 - 6 let

 4-6 LET    Schůzka s rodiči od 15:50 podepsání nutných dokumentů  ZAČÍNÁME 10.9.2018

Cena: 800Kč/ pololetí. Peníze za neodcvičené tréninky se nevrací. Pouze při dlouhodobé nemoci.

Určeno pro děti z MŠ Lázně Toušeň a okolí dle počtu přihlášených ve věku 3,5 - 6 let.

Cvičení v Toušeni probíhá 13.rokem.Cvičení je zaměřeno na všeobecný rozvoj pohyblivosti, učení novým pohybovým dovednostem (běh, hod, skok,gymnastika..), návykům správného držení těla, kolektivním sportům. Vše se děje formou zábavné hry a cílem je všeobecná průprava pro všechna sportovní odvětví.

  • Na cvičení přichystejte dětem  oblečení podle počasí na ven (mikiny a tepláky, boty na ven – ne cvičky). Dovnitř mohou mít děti i cvičky, kraťásky apod. Necvičíme v sukýnkách nebo bačkůrkách. Nezapomínejte prosím na pití.
  • Cvičení bude probíhat od září do konce školního roku. Jakékoliv zrušení lekce bude zveřejněno zde na webových stránkách. Počítejme s několika zrušenými lekcemi (LVK atd. - i proto začínáme již zkraje září).
  • Děti zpravidla některá z maminek vyzvedne ve školkách (popř. sraz ve 14:55 v ZŠ), rodiče si přebírají děti po cvičení.
  • V případě účasti dvou tréninků týdně (Atl.+ gymnastika) cena 1600Kč (Sleva 400Kč)

 

2) Atletická miniškolička s rodiči i bez 3-5 let

  • cvičení určenoo pro děti, které zatím potřebují asistenci, nebo přítomnost rodiče na tréninku. Náplň je uzpůsobena mladším dětem. Rodiče buď cvičí s dítětem, popř.pomáhají trenérce, nebo se dívají z lavičky/ či jsou poblíž, kdyby bylo potřeba.
  • Cvičení pro Sport-lav vede Veronika Hrušková (specializace malinké děti)

3) Atletická PŘÍPRAVKA   1.-5.třída 

 Začínáme 10.9.2018

Cena: 800Kč/pololetí

  • Děti,které zůstávají v družině pokračují rovnou trénikem. Návrat do družiny po tréninku není možný.
  • Počítejme s několika zrušenými lekcemi během školního roku (LVK apod.), i proto začínáme již zkraje září.
  • V případě účasti dvou tréninků týdně (Atl.+ gymnastika) cena 1600Kč (sleva 400Kč)

Aktuální informace naleznete vždy v aktualitách na hlavní stránce webu.

        Hlavním úkolem atletické přípravky je vytvoření pozitivního vztahu dětí k pravidelnému sportování. Děti se hravou formou učí základním pohybovým dovednostem (běhat, skákat, házet) a rozvíjí pohybové schopnosti, zejména rychlost a obratnost. Atletika postupně formuje vlastnosti osobnosti dětí, od rozvoje koncentrace a posílení vůle až po kolektivní cítění a smysl pro spolupráci.Těchto výsledků je dosaženo přátelskou atmosférou kolektivu, pestrou paletou cvičení a her společně s pravidelným tréninkovým působením.

         Cílem atletických přípravek není vychovat z dětí špičkové atlety. Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport profesionálně nebo rekreačně, neboť právě všestrannost atletické přípravky pokládá základy pro vrcholový nebo výkonnostní sport v pozdějším věku.

Talentované děti mohou pokračovat, či kombinovat tyto tréninky v atletickém oddíle v Houštce, jako mnoho úspěšných Toušeňáků na MČR, kteří začínali od předškoláků v naší atl.přípravce ( Kristýna Korelová, Vojta Korel, Nikol Bafoe, slibně si vedou Vanda Kučerová, Soňa Černá a další mladí atleti)