Pondělky od září 2021 (datum zahájení 13.9.2021)

                                                  Zkušební a organizační hodina 13.9.2021 Platba do 30.9.2021

 

 

Atletika 2.-5.třída                                               14 -15:00

Atletika prvňáčci                                               15 -16:00

Atletická miniškolička 4-6 let                           16 - 16:45

 

 

Tréninky pro náctileté  12 let a starší               18 -19hod

Cvičení dětí s rodiči 2,5 - 4 roky  -úterý           17:00 - 17:45

 
 

       

ZÁPIS DĚTÍ je nejpozději NA PRVNÍM TRÉNINKU. Přihlášky v ZŠ na nástěnku, sms/email nejpozději do 13.9.2021 kapacita omezena. V případě karantény, či nuceného přerušení tréninků bude část tréninků nahrazena v jiných termínech. Cvičíme venku jak nejdéle to půjde. Peníze se nevrací.

 

1) Atletická přípravka  1.-5.třída 

 Začínáme 13.9.2021 (Zkušební hodina je 13.9.2021)

Cena: 900Kč/pololetí (platba ideálně na první organizační hodině, nejpozději do 30.9. za první pololetí a 20.2. za druhé pololetí)

 • 1.-3.tř. Děti,které zůstávají v družině pokračují rovnou trénikem. Návrat do družiny po tréninku není možný. V 16:00 cca končíme, děti se jdou převléknout. Pokud bude zájem dětí převyšovat kapacitu, otevře se na některé tréninky i skupina  dětí ze  3.-5.tř.- děti přijdou na trénink z domova (nelze z družiny) od 14-15hod..
 • Veškerá komunikace s rodiči (např. prodloužený trénink, nebo výjimečně přesunutý či zrušený) probíhá přes whats app skupinu.
 • Rodiče až do odvolání nevstupují do školy a děti si vyzvedávají či předávají u hlavního vchodu ZŠ (v případě cvičení venku po domluvě předem u zadního vchodu - covidová opatření). Děti, které chodí samotné domů budou mít na první hodinu papírek.
 • Oblečení na ven i dvnitř. Budeme preferovat co nejdelší cvičení venku. Pití v lahvi minimálně půllitr.

2) Atletická miniškolička 4 - 6 let

 4-6 LET   Zkušební trénink 13.9. 2021. 

Cena: 1000Kč/ pololetí. Peníze za neodcvičené tréninky se nevrací. Pouze při dlouhodobé nemoci.

 • Veškerá komunikace s rodiči (např. prodloužený trénink, nebo výjimečně přesunutý či zrušený) probíhá přes whats app skupinu.
 • Určeno pro děti z MŠ Lázně Toušeň a okolí dle počtu přihlášených ve věku 4 - 6 let.
 • Děti vyzvedneme ve školce a převedeme do školy, rodiče si přebírají děti po cvičení. Nebo děti přivedete ke škole nebo na náves. Díky Covid situaci nemohou rodiče až do odvolání do školy. Vyzvedávání je u hlavního vchodu púokud cvičíme uvnitř, nebo u zadního vchodu či na návsi, dle místa cvičení.
 • Tréninky vede Jana Kasalová a Veronika Karbanová

Cvičení v Toušeni probíhá 16.rokem.Cvičení je zaměřeno na všeobecný rozvoj pohyblivosti, učení novým pohybovým dovednostem (běh, hod, skok,gymnastika..), návykům správného držení těla, kolektivním sportům. Vše se děje formou zábavné hry a cílem je všeobecná průprava pro všechna sportovní odvětví.

 • Na cvičení přichystejte dětem  oblečení podle počasí na ven (mikiny a tepláky, kraťasy a boty na ven a dovnitř). Necvičíme v sukýnkách nebo bačkůrkách či punčocháčích. Nezapomínejte prosím na pití.

 

3) Atletická miniškolička s rodiči i bez 2-4 roky

 • Začínáme 14.9.2021 cena 1000kč (jendorázově 150kč)
 • cvičení určeno pro děti, které zatím potřebují asistenci, nebo přítomnost rodiče na tréninku. Náplň je uzpůsobena mladším dětem. Rodiče buď cvičí s dítětem, popř.pomáhají trenérce, nebo se dívají z lavičky/ či jsou poblíž, kdyby bylo potřeba. Trenérka Nikča Brtvová

 

4) Tréninky pro náctileté 12 let  a výš

Začínáme 13.9. 2021

Všestranný trénink nejen atletický. Kombinace indoor posilování, kondiční přípravy, zdravotního cvičení, outdoor sportů (orientační běh, cyklistika, in-line), pro zpestření míčových a pálkovacích her.  Čas tréninku je orientační, budeme posouvat dle aktuálního sportu.  Minimálně 10 zapsaných dětí. 10 lekcí.

 

Filosofie atletické přípravky Sport-lav

Hlavním úkolem atletické přípravky je vytvoření pozitivního vztahu dětí k pravidelnému sportování. Děti se hravou formou učí základním pohybovým dovednostem (běhat, skákat, házet) a rozvíjí pohybové schopnosti, zejména rychlost a obratnost. Atletika postupně formuje vlastnosti osobnosti dětí, od rozvoje koncentrace a posílení vůle až po kolektivní cítění a smysl pro spolupráci.Těchto výsledků je dosaženo přátelskou atmosférou kolektivu, pestrou paletou cvičení a her společně s pravidelným tréninkovým působením.

         Cílem atletických přípravek není vychovat z dětí špičkové atlety. Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport profesionálně nebo rekreačně, neboť právě všestrannost atletické přípravky pokládá základy pro vrcholový nebo výkonnostní sport v pozdějším věku.

Naší atletickou přípravkou prošli atleti, kteří nyní reprezentují ČR nejen v atletice. Zatím nejúspěšnější atletkou je Kristýna Korelová ze ZŠ Lázně Toušeň, která pravidelně plní limity na mládežnická mistrovství a olympiády a na domácích polích sbírá cenné kovy.