Pondělky od září 2020 (datum zahájení 5.10.2020)

                                                                            Zkušební a organizační hodina 7.9.2020

 

Atletika školáci 3.-5. třída                                 13:30 - 14:30

Atletická miniškolička 4-6 let                           14:30  - 15:15

Atl. přípravka  1.-3. třída                                    15:15  - 16:15

 

Tréninky pro náctileté  12 let a starší             16:15  - 17:15

Cvičení dětí s rodiči 2,5 - 4 roky                        17:15 - 18:00

 
 

       

ZÁPIS DĚTÍ JE nejpozději NA PRVNÍM TRÉNINKU. Přihlášky v ZŠ na nástěnku, sms/email nejpozději do 7.9.2020 kapacita omezena. V případě karantény, či nuceného přerušení tréninků bude část tréninků nahrazena v jiných termínech. Peníze se nevrací.

 

1) Atletická přípravka  1.-5.třída 

 Začínáme 28.9.2020 (Zkušební hodina je 7.9.2020)

Cena: 900Kč/pololetí (platba ideálně na první organizační hodině, nejpozději do 20.10. za první pololetí a 20.2. za druhé pololetí)

 • 1.-3.tř. Děti,které zůstávají v družině pokračují rovnou trénikem. Návrat do družiny po tréninku není možný. V 16:15 cca končíme, děti se jdou převléknout, vyzvednutí před školou cca v 16:20. Skupina 3.-5.tř.- děti přijdou na trénink z domova (nelze z družiny).
 • Veškerá komunikace s rodiči (např. prodloužený trénink, nebo výjimečně přesunutý či zrušený) probíhá přes whats app skupinu.
 • Rodiče až do odvolání nevstupují do školy a děti si vyzvedávají či předávají u hlavního vchodu ZŠ (v případě cvičení venku po domluvě předem u zadního vchodu). Děti, které chodí samotné domů budou mít na první hodinu papírek.
 • Oblečení na ven i dvnitř. Budeme preferovat co nejdelší cvičení venku. Pití v lahvi minimálně půllitr.

2) Atletická miniškolička 4 - 6 let

 4-6 LET   Zkušební trénink 7.9. 2020. Oficiální začátek bude upřesněn, nejpozději 5.10. 2020

Cena: 900Kč/ pololetí. Peníze za neodcvičené tréninky se nevrací. Pouze při dlouhodobé nemoci.

 • Veškerá komunikace s rodiči (např. prodloužený trénink, nebo výjimečně přesunutý či zrušený) probíhá přes whats app skupinu.
 • Určeno pro děti z MŠ Lázně Toušeň a okolí dle počtu přihlášených ve věku 4 - 6 let.
 • Děti vyzvedneme ve školce a převedeme do školy, rodiče si přebírají děti po cvičení. Díky Covid situaci nemohou rodiče až do odvolání do školy. Vyzvedávání je u hlavního vchodu. Bude to časově náročné zorganizovat obléknutí všech malých dětí, proto buďte trpěliví a vyzvedávejte prosím kolem 15:20, ne však o mnoho déle. Děti jsou pak nervózní, když zrovna jejich rodič dlouho chybí.
 • Tréninky vede nepravidelně střídavě Tereza Geistová nebo Lucie Kainová

Cvičení v Toušeni probíhá 15.rokem.Cvičení je zaměřeno na všeobecný rozvoj pohyblivosti, učení novým pohybovým dovednostem (běh, hod, skok,gymnastika..), návykům správného držení těla, kolektivním sportům. Vše se děje formou zábavné hry a cílem je všeobecná průprava pro všechna sportovní odvětví.

 • Na cvičení přichystejte dětem  oblečení podle počasí na ven (mikiny a tepláky, boty na ven – ne cvičky). Dovnitř mohou mít děti i cvičky (byť cdúoručuji jizž od mládí kvalitnější obuv), kraťásky apod. Necvičíme v sukýnkách nebo bačkůrkách či punčocháčích. Nezapomínejte prosím na pití.

 

3) Atletická miniškolička s rodiči i bez 2-4 roky

 • Začínáme 5.10. 2020
 • cvičení určeno pro děti, které zatím potřebují asistenci, nebo přítomnost rodiče na tréninku. Náplň je uzpůsobena mladším dětem. Rodiče buď cvičí s dítětem, popř.pomáhají trenérce, nebo se dívají z lavičky/ či jsou poblíž, kdyby bylo potřeba.

 

4) Tréninky pro náctileté 12 let  a výš

Začínáme 5.10. 2020

Všestranný trénink nejen atletický. Kombinace indoor posilování, kondiční přípravy, zdravotního cvičení, outdoor sportů (orientační běh, cyklistika, in-line), pro zpestření míčových a pálkovacích her.  Čas tréninku je orientační, budeme posouvat dle aktuálního sportu.  

 

Filosofie atletické přípravky Sport-lav

Hlavním úkolem atletické přípravky je vytvoření pozitivního vztahu dětí k pravidelnému sportování. Děti se hravou formou učí základním pohybovým dovednostem (běhat, skákat, házet) a rozvíjí pohybové schopnosti, zejména rychlost a obratnost. Atletika postupně formuje vlastnosti osobnosti dětí, od rozvoje koncentrace a posílení vůle až po kolektivní cítění a smysl pro spolupráci.Těchto výsledků je dosaženo přátelskou atmosférou kolektivu, pestrou paletou cvičení a her společně s pravidelným tréninkovým působením.

         Cílem atletických přípravek není vychovat z dětí špičkové atlety. Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport profesionálně nebo rekreačně, neboť právě všestrannost atletické přípravky pokládá základy pro vrcholový nebo výkonnostní sport v pozdějším věku.

Naší atletickou přípravkou prošli atleti, kteří nyní reprezentují ČR nejen v atletice. Zatím nejúspěšnější atletkou je Kristýna Korelová ze ZŠ Lázně Toušeň, která pravidelně plní limity na mládežnická mistrovství a olympiády a na domácích polích sbírá cenné kovy.