Zhodnocení Lázeňského běhu

Článek opd p. doktora Králíka pro Toušeňský Florián

Lázeňský běh potřinácté

Deset Toušeňanů na stupních vítězů

Aprílové jaro uskrblilo pro XIII. ročník Lázeňského běhu pouze 9° C a deštivé poledne. Nakonec i nesměle prosvitlo sluníčko, ale to už žádné další účastníky nepřilákalo. Přesto se na start postavilo 183 závodníků z 15 míst: Brandýs nad Labem, Bylany, Čelákovice, Jenštejn, Kounice, Lázně Toušeň, Nehvizdy, Polerady, Praha, Předměřice nad Jizerou, Přerov nad Labem, Příbram, Skorkov, Stará Boleslav, Šestajovice. Menším počtem přespolních ubyli soupeři zejména školákům. Ale jen zčásti.

Z domácích mini-předškolaček (80 m) porazila všechny soupeřky Johana Jandurová a mezi předškolačkami (80 m) byla druhá Emma Lysická. Z dalších školních kategorií vybojoval pro Lázně Toušeň bronzovou pozici starší žák (1200 m) Marek Černý. Loňský vítěz v kategorii starších žáků Petr Homola běžel letos poprvé hlavní závod mužů (4200 m) a bronzová příčka mu unikla pouze o 26 vteřin: pro bronzovou medaili si doběhl – také Toušeňan – Vojtěch Sysel. Mezi ženami (4200 m) byla překvapením třetí Michaela Šmegrová. V kategorii veteránů II obhájil loňské vítězství za Lázně Toušeň Petr Schütz a jako třetí doběhl věrný sponzor Jaroslav Tihon. V chodeckém závodu Nordic Walking byli nejrychlejší Adam Zahurský a Natálie Řeháková, opět oba domácí. V hlavní kategorii (4200 m) zvítězil Lukáš Podolák z Brandýsa nad Labem v čase 14:41. Na střední trati (10 500 m) podal výtečný výkon Petr Luhan z Čelákovic časem 37:48. Pro stříbrnou medaili si doběhl na této trati obětavý toušeňský pořadatel Václav Kain. Všem gratulujeme!

Hlavní pořadatelskou tíhu nesli Mgr. Lucie Kainová, Mgr. Václav Kain, Jakub Klasna a jako moderátor Mgr. Martin Černý. Medaile předával starosta městyse Ing. Luboš Valehrach.

Běh se konal ve spolupráci se ZŠ a MŠ Lázně Toušeň, letos velmi pomohli žáci ZŠ Anička Choděrová, Lucka Choděrová a Kačka Novotná, s přípravou a předáváním cen pomáhal Martin Pop. Díky sponzorovi panu Kazdovi obdržely všechny děti, ale i velká část dospělých, pamětní medaili za účast v závodě. Sponzory XIII. ročníku Lázeňského běhu byly Městys Lázně Toušeň, Suzuki TERS spol. s r.o., Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Triga-K, Zednictví Tihon Lázně Toušeň, Elektroservis Bartůněk, Tvorba webů JAKLA.cz a Sport-LaV Lázně Toušeň.