Tenerife

V lednu 2008 jsme si jeli odpočinout na Tenerife. Místem našeho pobytu bylo město Puerto de la Cruez. Bydleli jsme v luxusním hotelu Turquessa Playa. Přepych to byl velký, ale když jsme se podívali okolo sebe, nenašli jsme nikoho blízkého našemu věku, samí němečtí důchodci. Nám to ale nevadilo, protože jsme se v hotelu zdržovali minimálně!

Během našeho 8 denního pobytu jsme navštívili jejich tzv. zologickou zahradu J - Loro parque, kde v nás zanechaly nesmazatelnou stopu vystoupení kosatek, lachtanů, delfínů aj.

           

Jeden den jsme si vytyčili vyloženě na cestování. Půjčili jsme si auto Renault Clio a snažili se projet co největší část ostrova. Vyrazili jsme do Parque National del Teide, kde se nachází nejvyšší hora Pico del Teide se zasněženou špičkou.

                    

Dále jsme projeli Mascu, která se vyznačuje velkými hory a obrovskými kopci. Poté jsme se dostali na Los Gigantos – velký skalnatý masiv. Tam jsme si udělali piknik na okraji uměle vybudovaného jezírka a neustále tam na nás cákaly kapky vody z vln, které se pod námi rozbíjely o útes. Dalším bodem naší cesty bylo městečko Icod de Los Vinos, kde mají asi nejprudší ulici na světě, v autě jsem přísahám fakt skoro stál při jízdě dolů. Nicméně pro toto městečko je typický posvátný strom Tenerife – strom Dračinec.

                            

A výlet jsme zakončili na nejkrásnější pláži ostrova Playa de Las Teresitas s bílým pískem a palmami. Je toho celkem dost, co jsme navštívili, ale to nejdůležitější a nejhezčí jsme zde vytičili.