Pondělky od září 2019 (datum zahájení 23.9.2019)

 

Atl. přípravka  1.-5. třída                                   14:00 - 14:55              

Atletická miniškolička 4-6 let                           15:00 – 15:50

Atletická miniškolička s rodiči i bez 3-5let     16:00  - 16:45

Tréninky pro náctileté (nově) 12 let a výš       16:45  - 17:45

 
 

       

ZÁPIS DĚTÍ JE nejpozději NA PRVNÍM TRÉNINKU. Přihlášky v ZŠ na nástěnku, sms/email nejpozději do 23.9.2019 kapacita omezena.

 

1) Atletická přípravka  1.-5.třída 

 Začínáme 23.9.2019

Cena: 800Kč/pololetí

  • Děti,které zůstávají v družině pokračují rovnou trénikem. Návrat do družiny po tréninku není možný.
  • Počítejme s několika zrušenými lekcemi během školního roku (LVK apod.), i proto začínáme již zkraje září.

2) Atletická miniškolička 4 - 6 let

 4-6 LET    Schůzka s rodiči od 15:50 podepsání nutných dokumentů  ZAČÍNÁME 23.9.2019

Cena: 800Kč/ pololetí. Peníze za neodcvičené tréninky se nevrací. Pouze při dlouhodobé nemoci.

Určeno pro děti z MŠ Lázně Toušeň a okolí dle počtu přihlášených ve věku 4 - 6 let.

Cvičení v Toušeni probíhá 14.rokem.Cvičení je zaměřeno na všeobecný rozvoj pohyblivosti, učení novým pohybovým dovednostem (běh, hod, skok,gymnastika..), návykům správného držení těla, kolektivním sportům. Vše se děje formou zábavné hry a cílem je všeobecná průprava pro všechna sportovní odvětví.

  • Na cvičení přichystejte dětem  oblečení podle počasí na ven (mikiny a tepláky, boty na ven – ne cvičky). Dovnitř mohou mít děti i cvičky, kraťásky apod. Necvičíme v sukýnkách nebo bačkůrkách. Nezapomínejte prosím na pití.
  • Cvičení bude probíhat od září do konce školního roku. Jakékoliv zrušení lekce bude zveřejněno zde na webových stránkách. Počítejme s několika zrušenými lekcemi (LVK atd. - i proto začínáme již zkraje září).
  • Děti zpravidla některá z maminek vyzvedne ve školkách (popř. sraz ve 14:55 v ZŠ), rodiče si přebírají děti po cvičení.

 

3) Atletická miniškolička s rodiči i bez 3-5 let

  • cvičení určenoo pro děti, které zatím potřebují asistenci, nebo přítomnost rodiče na tréninku. Náplň je uzpůsobena mladším dětem. Rodiče buď cvičí s dítětem, popř.pomáhají trenérce, nebo se dívají z lavičky/ či jsou poblíž, kdyby bylo potřeba.
  • Cvičení pro Sport-lav vede Veronika Hrušková (specializace malinké děti)

Aktuální informace naleznete vždy v aktualitách na hlavní stránce webu.

4) Tréninky pro náctileté 12 let  a výš

Všestranný trénink nejen atletický. Kombinace indoor posilování, kondiční přípravy, zdravotního cvičení, outdoor sportů (orientační běh, cyklistika, in-line, palvání), pro zpestření míčových a pálkovacích her.  Čas tréninku je orientační, budeme posouvat dle aktuálního sportu.   

Filosofie atletické přípravky Sport-lav

Hlavním úkolem atletické přípravky je vytvoření pozitivního vztahu dětí k pravidelnému sportování. Děti se hravou formou učí základním pohybovým dovednostem (běhat, skákat, házet) a rozvíjí pohybové schopnosti, zejména rychlost a obratnost. Atletika postupně formuje vlastnosti osobnosti dětí, od rozvoje koncentrace a posílení vůle až po kolektivní cítění a smysl pro spolupráci.Těchto výsledků je dosaženo přátelskou atmosférou kolektivu, pestrou paletou cvičení a her společně s pravidelným tréninkovým působením.

         Cílem atletických přípravek není vychovat z dětí špičkové atlety. Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport profesionálně nebo rekreačně, neboť právě všestrannost atletické přípravky pokládá základy pro vrcholový nebo výkonnostní sport v pozdějším věku.

Naší atletickou přípravkou prošli atleti, kteří nyní reprezentují ČR nejen v atletice. Zatím nejúspěšnější atletkou je Kristýna Korelová ze ZŠ Lázně Toušeň, která pravidelně plní limity na mládežnická mistrovství a olympiády a na domácích polích sbírá cenné kovy.